Dotacja z WFOŚiGW

Uprzejmie informujemy, że Parafia pw. Podwyższenia Św. Krzyża w Moszczenicy w dniu 15.09.2017r. zawarła z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi umowę na dofinansowanie w formie dotacji zadania pn.:" Racjonalizacja zużycia energii w Kościele pw. Podwyższenia Św. Krzyża w Moszczenicy poprzez montaż nowego źródła ciepła - pompy ciepła".

Wartość ogólna zadania przewidzianego w ww. umowie wynosi 332 095,55 zł, wysokość dofinansowania ze środków WFOŚiGW w Łodzi wynosi 157 195,00 zł.

W wyniku realizacji zadania zaplanowano wykonanie niezbędnych robót dla potrzeb modernizacji ogrzewania w budynku kościoła poprzez montaż pomp ciepła z pionowymi sondami gruntowymi i ogrzewania podłogowego.

www.zainwestujwekologie.pl
Aktualności

Intencje

19.02.2023

Intencje Mszy świętych: 3 - 10 grudnia 2023 r.

Czytaj więcej...
brak

29.04.2020

Nasza Parafia

Kochani, dziękujemy Wam za troskę o naszą Parafię, która we wszystkich aspektach jej funkcjonowania i podmiotowości stanowi wspólne dobro. Choć się na co dzień nie spotykamy, to wsłuchujemy się w głosy, które do nas docierają i staramy się na nie odpowiadać. Tak było choćby w kwestii transmisji liturgii z naszego kościoła.Teraz otrzymujemy liczne pytania o możliwość wsparcia naszej Parafii. Stanowczo odpowiadamy - przede wszystkim prosimy o modlitwę, zwłaszcza w tych momentach, kiedy możemy przeżywać ją wspólnie dzięki transmisji internetowej. Żywotność naszych domowych kościołów świadczy o kondycji naszej wspólnoty.Gdyby jednak ktoś chciał poza tym, dbając wpierw o siebie, swoich najbliższych , swoich pracowników i ich rodziny, wesprzeć naszą wspólnotę, to udostępniamy numer konta. Jest to odpowiedź na częste pytania o możliwość złożenia ofiary przy wprowadzonych ograniczeniach.Za wszelkie wsparcie modlitewne i materialne składamy Bóg zapłać.Parafia Podwyższenia Świętego Krzyża w MoszczenicyUl. Cmentarna 697-310 MoszczenicaNUMER KONTA PARAFIALNEGO:52 8973 0003 0070 0700 0794 0001Bank Spółdzielczy Ziemi Piotrkowskiej o/MoszczenicaTytuł przelewu: Darowizna

Czytaj więcej...
Koncert

23.05.2023

CHRZEŚCIJAŃSKIE SPOTKANIA MODYCH

Gorąco zapraszamy do udziału w Chrześcijańskich Spotkaniach Młodych, które rozpoczną się w 8 czerwca 2023r. w Amfiteatrze Koncertem Uwielbienia o godz. 19:30.

Czytaj więcej...
Roraty

01.12.2023

Zapraszamy na RORATY- Parafia pw. Podwyższenia św. Krzyża w Moszczenicy

Od 4 grudnia, Parafia pw. Krzyża Świętego w Moszczenicy zaprasza na godz. 6:45 na szczególne Roraty. Od poniedziałku do piątku, wraz ze świętym Franciszkiem będziemy budować stajenkę dla Dzieciątka, natomiast w każdą sobotę w wyjątkowy sposób przygotowywać się będziemy do zawierzenia Niepokalanej. Towarzyszyć nam będą wyjątkowe i inspirujące świadectwa osób, które opowiedzą o obecności Pana Boga w ich życiu a kulminacyjnym momentem będzie oddanie Niepokalanemu Sercu Maryi. Sobotnim roratom towarzyszyć będzie Zespół Bł. Wincentego Matuszewskiego z Młodymi Muzykami. Po sobotnich roratach wszyscy parafianie są zaproszeni do auli na porywające dyskusje przy ciepłym śniadaniu. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian do udziału w mszach roratnich- niech otworzą nas na Pana Boga i drugiego człowieka!

Czytaj więcej...

Wyszukiwarka