Małżeństwo

Do spisania protokołu przedślubnego narzeczeni zgłaszają się do kancelarii parafialnej (narzeczonej lub
narzeczonego) 3 miesiące (nie wcześniej) przed ślubem przynosząc następujące dokumenty:

  1. Zaświadczenia z USC stwierdzające ze między narzeczonymi nie zachodzą przeszkody prawne do zawarcia kontraktu cywilnego (zaświadczenie jest ważne 6 miesięcy)
  2. Świadectwa chrztu do ślubu. Świadectwo znajduje się w parafii, w której katolik został ochrzczony. Jest ważne 6 miesięcy
  3. Świadectwo bierzmowania (jedynie w przypadku, gdy nie ma adnotacji o bierzmowaniu na świadectwie chrztu. W takim wypadku należy je uzyskać w parafii w której udzielono sakramentu bierzmowania)
  4. Zaświadczenie ukończenia kursu przedmałżeńskiego i poradni rodzinnej
  5. Dowody osobiste w celu stwierdzenia tożsamości

Akt ślubu spisywany jest w tygodniu poprzedzającym ślub.

Uwaga!
Termin ślubu należy zarezerwować odpowiednio wcześniej.

Aktualności

brak

29.04.2020

Nasza Parafia

Kochani, dziękujemy Wam za troskę o naszą Parafię, która we wszystkich aspektach jej funkcjonowania i podmiotowości stanowi wspólne dobro. Choć się na co dzień nie spotykamy, to wsłuchujemy się w głosy, które do nas docierają i staramy się na nie odpowiadać. Tak było choćby w kwestii transmisji liturgii z naszego kościoła.Teraz otrzymujemy liczne pytania o możliwość wsparcia naszej Parafii. Stanowczo odpowiadamy - przede wszystkim prosimy o modlitwę, zwłaszcza w tych momentach, kiedy możemy przeżywać ją wspólnie dzięki transmisji internetowej. Żywotność naszych domowych kościołów świadczy o kondycji naszej wspólnoty.Gdyby jednak ktoś chciał poza tym, dbając wpierw o siebie, swoich najbliższych , swoich pracowników i ich rodziny, wesprzeć naszą wspólnotę, to udostępniamy numer konta. Jest to odpowiedź na częste pytania o możliwość złożenia ofiary przy wprowadzonych ograniczeniach.Za wszelkie wsparcie modlitewne i materialne składamy Bóg zapłać.Parafia Podwyższenia Świętego Krzyża w MoszczenicyUl. Cmentarna 697-310 MoszczenicaNUMER KONTA PARAFIALNEGO:52 8973 0003 0070 0700 0794 0001Bank Spółdzielczy Ziemi Piotrkowskiej o/MoszczenicaTytuł przelewu: Darowizna

Czytaj więcej...
Intencje

19.02.2023

Intencje Mszy świętych: 19 - 26 marca 2023 r.

Czytaj więcej...
Rekolekcje

12.03.2023

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

W przyszłą niedzielę 19 marca rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje wielkopostne.Zapraszamy wszystkich parafian i gości.

Czytaj więcej...

Wyszukiwarka