Chrzest

Sakrament chrztu jest udzielany w każdą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 12:00.


Zgłoszenia dziecka do chrztu św. należy dokonać w kancelarii parafialnej ok. 1-2 tyg. przed terminem chrztu. (termin chrztu można ustalić wcześniej)


Przy zapisie należy przedstawić:

  1. Akt urodzenia dziecka z USC (może być skrócony odpis)
  2. Dane rodziców i rodziców chrzestnych: imię, nazwisko, wiek, wyznanie, miejsce zamieszkania
  3. Zaświadczenia chrzestnych potwierdzające, iż są wierzącymi i praktykującymi katolikami


Rodzice chrzestni muszą mieć przyjęty sakrament bierzmowania i być praktykującymi katolikami. Zaświadczenie uzyskuje się w parafii miejsca zamieszkania. Zaświadczenie nie jest wymagane od przyszłych rodziców chrzestnych, którzy mieszkają na terenie naszej parafii.

Aktualności

brak

29.04.2020

Nasza Parafia

Kochani, dziękujemy Wam za troskę o naszą Parafię, która we wszystkich aspektach jej funkcjonowania i podmiotowości stanowi wspólne dobro. Choć się na co dzień nie spotykamy, to wsłuchujemy się w głosy, które do nas docierają i staramy się na nie odpowiadać. Tak było choćby w kwestii transmisji liturgii z naszego kościoła.Teraz otrzymujemy liczne pytania o możliwość wsparcia naszej Parafii. Stanowczo odpowiadamy - przede wszystkim prosimy o modlitwę, zwłaszcza w tych momentach, kiedy możemy przeżywać ją wspólnie dzięki transmisji internetowej. Żywotność naszych domowych kościołów świadczy o kondycji naszej wspólnoty.Gdyby jednak ktoś chciał poza tym, dbając wpierw o siebie, swoich najbliższych , swoich pracowników i ich rodziny, wesprzeć naszą wspólnotę, to udostępniamy numer konta. Jest to odpowiedź na częste pytania o możliwość złożenia ofiary przy wprowadzonych ograniczeniach.Za wszelkie wsparcie modlitewne i materialne składamy Bóg zapłać.Parafia Podwyższenia Świętego Krzyża w MoszczenicyUl. Cmentarna 697-310 MoszczenicaNUMER KONTA PARAFIALNEGO:52 8973 0003 0070 0700 0794 0001Bank Spółdzielczy Ziemi Piotrkowskiej o/MoszczenicaTytuł przelewu: Darowizna

Czytaj więcej...
Intencje

19.02.2023

Intencje Mszy świętych: 4 - 11 czerwca 2023 r.

Czytaj więcej...
Koncert

23.05.2023

CHRZEŚCIJAŃSKIE SPOTKANIA MODYCH

Gorąco zapraszamy do udziału w Chrześcijańskich Spotkaniach Młodych, które rozpoczną się w 8 czerwca 2023r. w Amfiteatrze Koncertem Uwielbienia o godz. 19:30.

Czytaj więcej...

Wyszukiwarka